Menu

Domu Inspirace Rodina Recepty O mně Menu

PRVOMÁJOVÁ DOVOLENÁ NA VYSOČINĚ...

středa 13. května 2015


Letošní prodloužený víkend jsme strávili ve středisku Chaloupky  na Jihlavsku. Počtem rodin s dětmi, ve věkovém rozmezí dvou měsíců až 11 let?? jsme zabrali prakticky celou ubytovnu a tak jsme byli hlasití jen sami pro sebe (a zvěř v okolí).

U ohně jsme strávili první večer po příjezdu, kdy nepršelo, a tak jsme stihli upálit i čarodějnici, opéct špekáčky, schřoupat pár vydatných buráků a upít dostatečné množství vína na zahřátí. Deštivé a studené počasí nás totiž provázelo až do odjezdu, a tak byl alkohol vyloženě potřebný...

Na prvního máje jsme absolvovali část turistické naučné trasy, lehce pršelo, ale ne tolik, abychom se brodili lesním bahnem...Bára se zabavila sběrem kytek a následně pojídáním bonbónů, které ji hnaly dopředu po vlastních nohách. Sama jsem se divila, že jsem měla nosičku jen pro zahřátí svých zad...stádo ovcí na závěr bylo za odměnu...


Hned vedle střediska byly k dispozici kozy, ovce, husy, kachny, králíci a slepice, a když jsme mezi ně vypustili nejmenší účastníky zájezdu, měli o pohyb postaráno (děti i zvěř). Mám ten dojem, že se zvířata už dlouho takhle vyplašeně nehýbala z místa na místo.


Druhý den jsme museli trhnout partu, která odjížděla na celodenní výlet na kolech zdolat vysočinské velehory. My jsme si museli po několika hodinách přemýšlení, zda jet či nejet, přiznat, že za A) kojit v takovém nečasu by se mi na trase moc nechtělo za B) po všech jarních nachlazeních mě opět bolelo v krku za C) Petr mě opakovaně ujišťoval, že má tolik práce v práci, že nemůže zůstat doma, aby mě v případné chorobě nahradil u holek za D) Petr ujišťoval sám sebe, že před několika dny dobral antibiotika za E) Lucka řvala za F) Bára řvala za G) Já už sem na ně taky řvala za H) Petr byl jako vždy v klidu (díky za to:) ...výsledkem byl kratší dvouhodinový výlet se samým „poprvé“...poprvé s dvou-a-půl-měsíční Luckou ve vozíku...poprvé já s Bárou na sedačce, kde jsem se školila, jak se jezdí na kole s hýbajícící se  (a štěbetající) zátěží.

Nedělní dopoledne jsme pak strávili v Jihlavské zoo. Slibovala jsem sice Báře lvy a slony (kteří tu tak trochu nebyli), ale nahradila je žirafa, gepard za sklem, hrošík, lachtan, opice a obří hřiště, kde jsem si posteskla nad faktem, že takové v Brně asi nikdy nepostaví. Poobědvali jsme divnou polévku, připálené rizoto, zvláštní guláš a normální smažák s hranolky...Bára té noci divně spala, zvláštně zvracela, a tak jsem normálně převlékala dvakrát postel a ráno si dala poctivou dávku kávy....prostě zakončení akční tak, jak má být po akční dovolené s bezva partou lidí.


Žádné komentáře:

Okomentovat