Menu

Domu Inspirace Rodina Recepty O mně Menu

ZVÍŘÁTKOVÉ LINECKÉ SUŠENKY K ŠESTÝM NAROZENINÁM...

sobota 15. prosince 2018


Tyhle sušenky jsem měla chuť upéct, hned jak jsem je viděla a ochutnala od kamarádky. Měla je tak dokonale nazdobené, že jsem před finálem chytla paniku, jestli jsem Báře neměla koupit pro děti do školky raději pytlík bonbónů.

Nakonec jsem si je upekla týden dopředu a pak už jen válela a vykrajovala potahovací hmotu a barvila tak důkladně, že jsem díky slonům, hrochům a nosorožcům nemohla černou smýt z nehtů týden!

Finálové zdobení pomocí jedlé fixy a perleťových kuliček zajistila Bára a za jejího přísného vedení, jak má které zvíře vypadat, si mohla pár kousků nazdobit i Lucka...

Učitelkám jsme nazdobily bílé labutě a po dvou kusech je zabalily do celofánových sáčků...ve školce se po několikahodinové práci prý jen zaprášilo...Zvířátkové linecké sušenky

Těsto:
400g hladké mouky
160g cukru krupice
špetka soli
250g másla
1 vejce + 1 žloutek


Postup:
Přísady na těsto důkladně spojte a těsto nechte odpočinout ideálně přes noc.

Těsto vyválet na 3 – 4 mm a péct při 175 stupních asi 8 – 12 minut.

Na zdobení obarvěte fondán, podsypte škrobem a vykrájejte stejné tvary, jako mají vaše sušenky. Namočte je studenou vodou, fondán přitlačte a okraje zahlaďte prsty. Dozdobte podle fantazie, já použila jedlé fixy a perleťové perličky různých velikostí.

1 komentář:

  1. To je nádhera !!! Diky za tip. Zvířátka udělám vnučce:)
    Dneska se chystám potáhnout fondánem perníčky.
    Sleduji pravidelně všechny vaše příspěvky.
    Hezký advent. Eva

    OdpovědětVymazat